Se sprašujete, zakaj je bilo nekoč med vama vse lažje kot danes? Ne vesta, kje sta se izgubila ali zgrešila?
Zaljubljenost prebudi občutek zlitosti, povezanosti, predanosti in popolnega razumevanja, saj zabriše mejo med ljubljenima osebama. Zaljubljenca celo čutita in mislita enako. Ko se na njuni poti tako na osebni kot na medsebojni ravni pojavijo pomembne prelomnice (ustvarjanje skupnega doma, poroka, družina, osebni problemi, izbira službe, vzgoja otrok, vezi s primarno družino …), se lahko začnejo pojavljati občutki ogroženosti, nerazumljenosti, obupa in osamljenosti.
Zaradi strahu pred soočenjem s težkimi občutki se pojavijo izhodi iz odnosa (deloholizem, alkohol, prevare, beg v športno aktivnost …) ali celo vprašanje, če sploh nadaljevati v odnosu in ali je skupna pot sploh še možna.
Odločitev za terapijo ni priznanje šibkosti osebe, temveč dokaz odločnosti, poguma, zrelosti ter pripravljenosti na spremembe.
Ko spoznata, da se med vama odvijajo stvari, ki jih sama ne zmoreta preseči, je možna sprememba.
Pogosto gre za vzorce, ki jih sama ne zmoreta prepoznati in zato tudi ne prekiniti. Šele, ko si priznata, da ne moreta več tako naprej, naredita prostor za spoznavanje sebe in drugega ter s tem možnost drugačne in nove poti naprej.
Ob vodenju in podpori terapevta lahko:
O partnerski terapiji
Področja dela
Nezvestoba, ločitev, neplodnost, ljubosumje, odtujenost, nasilje v družini, obogatitev odnosa, sočutno partnerstvo, problemi z otroki, travme, slaba komunikacija
Št. udeležencev
Oba s partnerjem
Trajanje posamične terapije
50 min
Priporočeno št. terapij
12 srečanj v 12 tednih, po potrebi se ta cikel ponovi. Na željo/po priporočilu terapevta tudi manj ali več.
Termin
Po dogovoru z izbranim terapevtom.
Lokacija
Ljubljana ali preko spleta
Center za individualno, zakonsko in družinsko terapijo Upanje
1000 Ljubljana
Telefon: 051 733 572 ali 041 314 212
E-mail: info@upanje.net